Šią vasarą, liepos 21 – rugpjūčio 4 dienomis, nedidelis ir ypatingo grožio miestelis Kintai jau šeštą kartą taps vieta, pritraukiančia profesionalios modernios ir klasikinės muzikos pasiilgusią publiką. Festivalis didžiuojasi esantis tarptautinės EFFE („Europa festivaliams, festivaliai Europai“) organizacijos nariu. EFFE įvertino aukštą Kintų muzikos festivalio meninį lygį ir jo regioninę, respublikinę ir tarptautinę svarbą.

 

Vienas reikšmingiausių festivalio įvykių – renginys, skirtas pažymėti Vokietijos minimalistinės muzikos kompozitoriaus Peter Michael Hamel 70-metį. Pats kompozitorius surengs pasirodymą ant Kuršių marių kranto, saulei besileidžiant, festivalio atidarymo išvakarėse. Kitas garbingas festivalio svečias – pasaulinio garso jaunasis smuiko virtuozas, šveicaras David Nebel, kurio grojimas pasak žurnalo “The Strad Magazine” – “tiesiog kaustantis žiūrovų dėmesį.“

 

Kaip ir kiekvienais metais, mes klausytojams siūlome keletą publikos pamėgtų ir jau tradicija tapusių renginių: edukacinį koncertą visai šeimai, visada anšlaginį vėlyvąjį Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO naktinį koncertą Kintų Didžiojoje bažnyčioje ir daug kitų įspūdingų koncertų.

 

Stulbinanti vieta prie Kuršių marių, netoli Baltijos jūros, kasmet virsta kūrybiniu įkvėpimu pasaulyje jau pripažintam Lietuvos kompozitoriui Gediminui Gelgotui – unikalaus ir sensacingo kūrybinio stiliaus kūrėjui. Šis ypatingos auros miestelis taip pat tapo nuolatine meninių dirbtuvių vieta Naujų idėjų kameriniam orkestrui NIKO – styginių ansambliui, žinomam dėl šiuolaikiško ir patrauklaus naujos muzikos atlikimo. Kolektyvas dažnai apibūdinamas kaip tikrų roko žvaigždžių atitikmuo šiuolaikinės ir klasikinės muzikos pasaulyje. Jau tapo įprasta, kad visi NIKO gerbėjai skuba į koncertus ypatingoje Kintų aplinkoje, kadangi čia ne tik gimsta kompozitoriaus G. Gelgoto kūriniai, bet dažnai būna atliekami pirmąjį kartą. Paruošęs programas Kintuose, ansamblis vėliau jas atlieka prestižinėse koncertų salėse ir tarptautiniuose festivaliuose visame pasaulyje. Kaip ir praėjusiais metais taip ir šiemet, festivalio uždarymo koncerte Gelgoto muziką atliks tarptautinis Kintų muzikos festivalio simfoninis orkestras, vadovaujamas jaunojo bei pasaulyje sparčiai pripažinimo sulaukiančio maestro Martyno Stakionio, subursiantis geriausius jaunuosius muzikantus iš Lietuvos ir užsienio. Koncerto metu skambės Peter Michael Hamel smuiko koncertas bei naujo Gedimino Gelgoto kūrinio premjera!

 

Kintų miestelio gyventojų, muzikos mylėtojų iš regiono, visos Lietuvos ir Europos, nuostabių festivalio dalyvių ir ištikimų rėmėjų dėka, šiemet mes galime džiaugtis jau penktuoju Kintų muzikos festivaliu. Kviečiame ir Jus tapti šio įkvepiančio ir gyvybingo judėjimo dalimi!

 

Kintų muzikos festivalio direktorė Audra Juodeškienė
Kintų muzikos festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas

Bilietus platina www.bilietai.lt

BILIETUS TAIP PAT GALIMA ĮSIGYTI KONCERTO VIETOJE VALANDĄ PRIEŠ RENGINĮ. MOKSLEIVIAMS, STUDENTAMS, SENJORAMS – 50 % NUOLAIDA. IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAI Į VAKARINIUS FESTIVALIO KONCERTUS NEĮLEIDŽIAMI.

Programa